W koszyku produktów: 0, suma: 0 zł
Tu jesteś   /   Strona główna   /   Oferta   /   Poduszkowce

Poduszkowce

Poduszkowce to pojazdy poruszające się na poduszce powietrznej. Pod tym enigmatycznym pojęciem kryje się dosyć prosty pojazd, który unosi się nad podłożę na skutek zwiększenia ciśnienia powietrza pod kadłubem pojazdu.

Poduszkowec SzerszeńPoduszkowiec OSA Sport II


Dzięki swoim unikatowym cechom poduszkowce potrafią poruszać się po każdym względnie równym i płaskim podłożu takim jak woda, piasek, lód, krótka trawa, beton itp. Czyni to z nich bardzo ciekawe pojazdy do turystyki rzecznej, gdzie wiele łodzi nie może się zapuszczać ze względu na niski stan wody i przeszkody.


Poduszkowcami zajmujemy się od 2004r i od tego czasu opracowaliśmy ich kilka typów. W tej chwili oferujemy nasz najnowszy lekki poduszkowiec rekreacyjny: Manta II.
Manta II wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego, a jej podstawa jest wypełniona pianą poliuretanową. Dzięki temu jest lekka i zapewnia zapas wyporności do latania nad wodą. Niska masa oraz niewielkie rozmiary pozwalają użyć silników małej mocy, które zużywają niewiele paliwa i są proste w obsłudze. Zastosowany fartuch typu workowego, ułatwia obsługę poduszkowca i obniża koszty jego eksploatacji.

Poduszkowec Manta IIPoduszkowiec Manta II

 

Dane techniczne poduszkowca Manta II

Wymiary: 3,3m x 1,7m
Masa własna: 130-150kg
Masa załogi woda/ląd: 120kg/150kg
Silnik unoszenia: 6,5 KM
Silnik marszowy: 13-16KM
Prędkość na lodzie: ~60km/h
Prędkość na wodzie: 40-50km/h

 

Dowiedz się więcej o nas

Firma Trigger Composites, właściciel serwisu t-cs.pl została założona w 2006 roku i ma swoją siedzibę w Grodzisku Dolnym, w woj. podkarpackim.zobacz więcej